آموزشگاه بصیری

دپارتمان نقاشی

سیاه قلم

رنگ و روغن

PREV
NEXT

آموزشگاه نقاشی بصیری در شیراز

پر از رازهای یادگیری با بیش از 18 سال سابقه در تدریس نقاشی زیر نظر اساتید فن، کلاس های آموزش طراحی ، کلاس های آموزش نقاشی بصورت گام به گام .

همین حالا در وبسایت ما پیش ثبت نام کنید تا از مزایای آن برخوردار بمانید!

آموزش نقاشی :

انسان با نقاشی ، خودش را می شناسد ، به تفکر می رود ، با خلوتش آشتی می کند و از آن لذت می برد و به خودشناسی و مردم شناسی می رسد که تخلیه روحی و پیام رسانی فرهنگی، سیاسی، و شخصی را برای هنرمند در پی دارد. نقاشی هنری است که هنرمند بعد از نظاره کردن به محیط و اشخاص پیرامونش و تلفیق آن با اندیشه و جهان بینی شخصی، معنا و مفهوم جدیدی را به تصویر می کشد.

مزیت های آموزش نقاشی:

 • سلامت ذهن
 • سلامت روان
 • آموزش نقاشی مناسب برای نیمکره های مغز
 • بروز احساسات فردی
 • با آموزش نقاشی می توانید از تکنیک های این هنر برای به تصویر کشیدن ایده های ذهنی خود بهره ببرید.

بازارکار نقاشی :

نقاشی یک رشته کاربردی می باشد که فرصت های زیادی را برای کسب درآمد در اختیار شما قرار می دهد.
برای فعالیت در رشته نقاشی باید با عشق به انجام این هنر بپردازید با علاقه و ممارست
در زمینه نقاشی می توانید یک کسب و کار مستقل و مرتبط با این رشته را ایجاد کرده و از این طریق به اشتغال و کسب درآمد بپردازید.
برای ورود به بازار کار نقاشی و طراحی باید از ابتکار و خلاقیت کافی در این زمینه
برخوردار باشید تا در نهایت بتوانید با به پرواز درآوردن ذهن خود در دنیای وسیع هنر،
آثار هنری بسیار چشم نوازی را ایجاد کرده و بینندگان زیادی را جذب این آثار نمایید.

نحوه آموزش نقاشی :

در این آموزشگاه ما در خدمت شما هستیم تا طراحی و نقاشی را به صورت مقدماتی و پیشرفته به شما آموزش دهیم.
هدف ما بیان هنری شما بر اساس تجربه و سابقه ی فعالیت هنری ما در قالب آموزش جدی و در عین حال آزادی به موقع شما در کار است.

چگونه آموزش نقاشی را شروع می کنیم ؟
در شروع دوره آموزش نقاشی ،
ما ترجیح می دهیم که ابتدا اصول اولیه طراحی در کلاس آموزش داده شود .
دوره های طراحی را با طراحی فیگور زنده و مواقعی با طبیعت بی جان آغاز می کنیم .
بعد از رسیدن به سطحی متوسط و قابل قبول از آن،
تدریس نقاشی را با طبیعت بی جان و تکنیک رنگ روغن ادامه می دهیم که هر هنرجو را با توجه به علاقه مندی ها و روحیاتش در مسیر درست هدایت خواهیم کرد.
حضور گرم و صمیمانه ی نوآموزان و علاقه مندان به هنر نقاشی و طراحی را در آموزشگاه نقاشی ارج می نهیم.

رئالیسم (واقع گرایی)

رئالیسم به معنای واقعیت گرایی تفکری است مبنی بر این اعتقاد که وجود و هستی اشیاء و پدیده ها مستقل از ادراک و حواس بشر است یعنی شیوه ای است که در آن هنرمند باید در نمایش طبیعت( طبیعت بدونِ انسان و با انسان) از هرگونه “احساساتی گری” خودداری کند. در زمینه هنر و ادبیات ، رئالیسم شیوه ایست که به تجسم حقایق و واقعیت ها می پردازد . سبک نقاشی رئالیسم نقطه مقابل سبک رومانتیک قرار دارد.

مدرنیسم (نوگرایی)

رئالیسم به معنای واقعیت گرایی تفکری است مبنی بر این اعتقاد که وجود و هستی اشیاء و پدیده ها مستقل از ادراک و حواس بشر است یعنی شیوه ای است که در آن هنرمند باید در نمایش طبیعت( طبیعت بدونِ انسان و با انسان) از هرگونه “احساساتی گری” خودداری کند. در زمینه هنر و ادبیات ، رئالیسم شیوه ایست که به تجسم حقایق و واقعیت ها می پردازد . سبک نقاشی رئالیسم نقطه مقابل سبک رومانتیک قرار دارد.

پست مدرنيسم

رویکرد متفاوت در فرهنگ و هنر است، پست‌مدرن به قطعه قطعه شدگی و چندگانگی علاقه‌مند است، هنرمندان این سبك به جای صراحت به ابهام روی آورده، موضوعات غیرمحوری را مطرح می‌كنند و به موضوعات تخریب‌شده كه تاكنون مورد اهمیت نبوده بها می دهند.پست مدرنیسم مدعی است که ازنارساییها و نواقص عصر مدرنیسم بی بهره است.پست مدرنيسم سبكى براي رهايى از فرم ها و قالب ها مي باشد.

امپرسیونیسم (برداشت گرایی)

امپرسیونیسم را می‌توان اولین جنبش مدرن متفاوت در عرصه نقاشی دانست. این جنبش در دهه ۱۸۶۰ در پاریس شکوفا و تاثیر آن در تمام اروپا و سپس در آمریکا نمایان شد. پیشگامان آن هنرمندانی بودند که نمایشگاه‌های رسمی و دولتی را تحریم کرده بودند و از موسسه‌های آکادمیک هنری دوری می‌کردند. هدف اصلی جنیش امپرسیونیسم ثبت تاثیر گذرا و احساسی یک منظره بود – تاثیری (Impression) که سوژه بر چشم در یک لحظه زودگذر می‌گذاشت.

کوبیسم (حجم گری)

این منشا تمام هنرهای آبستره را به سادگی نمی توان تعریف کرد، زیرا کوبیسم نه ازفلسفه خاصی الهام گرفته و نه بر نظریه جمالشناختی معینی تکیه میکرد. این شیوه بر اساس این اعتقاد بوجود آمده بود که روشها و قراردادهای مرسوم هنری وبخصوص ( نقاشی) نادرست و کهنه شده اند، ولذا نسل هنرمندان جوان می باید وسیله بیان تصویری تازه ای کشف یا ابداع کند. یکی از هدفهای عمده ی کوبیسم این بود که واقعیت ملموس هر چیز را بدون توسل به تدابیر چشم وفریب ارائه نماید.

نقاشی انتزاعی

هنرمند به درکی از نقاشی و هنر رسیده است که فراسوی یک دید عادی، به نقاشی‌اش عمق می‌بخشد و بیننده را به تفکری عمیق‌تر وامی‌دارد.

آموزش تخصصی طراحی و نقاشی در رشته های :

 1. آموزش طراحی
 2. آموزش نقاشی سیاه قلم
 3. نقاشی رنگ و روغن
 4. نقاشی آبرنگ
 5. نقاشی چهره ، نقاشی مدرن
 6. نقاشی از طبیعت و منظره
 7. و دوره های ویژه نقاشی کودکان

برگزاری نمایشگاه های نقاشی برای هنرجویان 

انتهای دوره های آموزش نقاشی از آثار هنری هنرجویان نمایشگاه های گروهی نقاشی در گالری نقاشی بصیری برگزار خواهد شد.

 • رنگ و روغن
 • سابقه
 • امکانات

هما بصیری

مربی نقاشی

متقاضیان ثبت نام پس از مشاوره جهت تعیین زمان کلاس خود، می‌توانند با ارائه مدارک کامل به دفتر موسسه ، ثبت نام خود را انجام دهند. این مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی، دو قطعه عکس، شهریه کامل ثبت نام است.
پرداخت شهریه به صورت حضوری از دستگاه کارت خوان یا نقدی امکان پذیر می باشد.

تلفن های تماس : 3626381136278177

TOP